איך לישון עם שיער מתולתל?

מי כמונו יודעות שלא רק ש"תלתלים הם אופי" (וגם יופי), יש להם ממש חיים משל עצמם! בוקר אחד את יכולה לקום עם תלתלים מושלמים ולא למרוח כלום, ובוקר אחר את עלולה לקום עם שיער מלא פריז שלא מסתדר לך בעין כמו שצריך. שינויים בטקסטורות השיער שלנו לא מפתיעות והן מושפעות באופן בלתי תלוי בין השאר בגלל תנאי מזג האוויר, כמות הלחות שיש באוויר ועוד.

עם זאת, ישנם תנאים מקדימים שיכולים לעזור לך לחזות איך השיער שלך יראה. למשל אם תצפו בתחזית מזג אוויר שבועית תוכלו לדעת מה השיער שלכן זקוק. אם צפוי מזג אוויר חם ויבש ללא לחות, תוכלו לדעת שצריך להשקיע יותר בקרם לחות בשיער ולא בחומרים אחרים.

אמנם על מזג האוויר לא ניתן לשלוט, אבל על האופן שבו אנחנו מטפלות בתלתלים לפני השינה ובמהלכה בוודאי שאפשר ואף רצוי לשלוט.

אז מה נעשה? איך אפשר לישון עם התלתלים כדי שלא נצטרך להתעסק עם עיצוב מחדש בבוקר? ריכזנו את כל הטיפים האפשריים לשינה עם תלתלים – הלכת לישון עם שיער מתולתל, מוגדר ומושלם? אין סיבה שהוא לא ישאר כך בבוקר!

קוקו אננס

איזה שם מצחיק זה "קוקו אננס" אבל כשמו כן הוא, כך את תרגישי בהתחלה – כמו פרי האננס כאשר הפנים שלך הם הפרי עצמו והשיער האסוף למעשה העלים שיוצאים ממנו.

אין קוקו יותר פשוט מזה.

עושים זאת כך:

יש להפוך את הראש כשהשיער כלפי מטה, לאסוף בעדינות את התלתלים בגומייה משוחררת (עדיפות לגומיות מסאטן שעוזרת במניעת פריז) לכיוון המצח וללכת לישון.

במהלך השינה החלק היחיד שנפגש עם הכרית שלך הוא העורף והחלק התחתון של הראש. התלתלים האסופים בעדינות יחסית לא אמורים להיהרס במהלך השינה. בבוקר רק נשאר לסדר מעט את התלתלים במידה ויש סימן של גומייה. ניעור קל והשיער מוכן ליציאה!

לצפייה באוריין פז, מפתחת מוצרי התלתלים My Curly Way ומייסדת קהילת מתולתלות מסבירה איך לאסוף בקוקו אננס >>

מצנפת לראש / כובע סאטן / bonnet

דרך נוספת לשמור על התלתלים שלנו מבלי לחשוש מסימן של גומייה הוא באמצעות כובע מסאטן (bonnet). זהו כובע רחב שעשוי כולו מסאטן חלקלק למגע ויחסית משוחרר שניתן לשים בתוכו ובעדינות את כל התלתלים וללכת לישון בנינוחות, לקום בבוקר, לנער קצת עם האצבעות או רענון מעט עם מים יחזירו את התלתלים לצורתם המקורית.

יש לא מעט כובעים ייחודיים כאלו בשווקים, אם בחנויות מקוונות או חנויות למוצרי שיער, תוכלו למצוא כובעים מסוג אלו. חשוב לדעת אמנם שכובעים כאלו לא תמיד נוחים למשתמשות ולכן יש גם את הפתרון הבא.

ציפית לכרית אשר עשויה מסאטן

התלתלים שלנו נוטים לפריזיות וכמו שלא ננגב את השיער עם מגבת רגילה אלא עם מיקרופייבר, כך גם השינה שלנו צריכה להיות איכותית יותר עבור התלתלים. במידה ולא ממש נוח לך לישון עם כובע מסאטן, מומלץ מאוד לפחות לישון על מרקם שהוא סאטן כדי למנוע את הפריז המציק שקמים איתו בבוקר. שילוב של קוקו אננס וכרית מסאטן יכול להיות מושלם עבורך אם את אינך מתחברת לכובע סאטן.

ג'ל לתלתלים עובד עבור התלתלים שלכן גם בלילה!

לא מעט נשים ונערות מעדיפות להשתמש אך ורק בקרם לחות לשיער כי זה מה שהן מכירות אך למעשה רבות אינן מכירות את הפעולה הנפלאה שעושה ג'ל, המאפשר שמירה על צורת התלתלים לאורך זמן. ולא, זה לא כמו הג'ל משנות ה90 הדביק למגע. שימוש בג'ל יכול להשאיר את התלתלים רכים, נעימים למגע, ומוגדרים היטב.

לאחר מריחת הג'ל ולאחר ייבוש טבעי או בדיפיוזר ניתן יהיה להרגיש כי השיער מעט "קראנצ'י" ולקראת שינה זה דבר מצוין. לאחר שהשיער מתייבש לפני השינה יש לנער אותו מעט אך לא לשבור את הקאסט שנוצר אלא פשוט ללכת לישון. בבוקר תגלו כי ה"קאסט" (תחושת הקראנצ'יות בשיער) נשבר מעצמו (או במקרה הצורך: יש לכווץ את השיער עם הידיים מספר פעמים כדי לשבור אותו) והשיער יהיה נעים ורך למגע וכמעט ולא יהיה צורך לעצבו מחדש. כך משתמשים בג'ל:


בברכת תלתלים מושלמים כל היום, כל הלילה – כל הזמן!