סוגי שיער מתולתל: מה אומר סוג התלתלים על צרכי השיער שלך?

מה אומר סוג התלתלים שלך על הצרכים של השיער שלך? אם התשובה המיידית שלך היא כלום, הכתבה הבאה תאתגר אותך לחשוב מחדש. ישנם הרבה שמאמינים שלכל סוג תלתל יש ספר חוקים, אך יש לא מעט מתולתלות ומתולתלים שלא יאהבו את העובדה שצריך ליישר קו לפי איזשהו חוק מאחר וזה מונע מהם להשתמש במוצרים מסויימים עבור התלתלים שעל ראשם.

זה תסכול הגיוני בסכ”ה. מי רוצה ליישר קו עם כללים נוקשים שמונעים ממך לצאת מהקופסא ולהנות מקצת יצירתיות וחופשיות בבחירות שלך?

לכל התלתלים המורדים שקוראים עכשיו את השורות הללו- הכתבה הזו לא נועדה להיות ספר חוקים. זה בסכ”ה מדריך שיכול לעזור למתולתלות ולמתולתלים להבין את טקסטורת השיער שלהם טוב יותר. קחו מכאן את מה שעובד לכם ושנו בהתאם למטרותיכם.

עובי שיער וסוגי שיער

סוגי השיער מוגדרים לתוך 4 קטגוריות: 1,2,3,4. על ראש מתולתל יש בין 2 ל3 סוגי שיער שונים, כך שאם לא מצאת את עצמך בין הסוגים שנסביר עוד מעט, אינך לבד, זה בסדר ואף נורמלי לחלוטין להחזיק מספר סוגי שיער מתולתל על הראש. אך לפני שנצלול לתוך סוגי השיער, נעצור רגע על מנת לבחון את עובי השיער.

עובי השיער

את עובי השיער ניתן לחלק ל3 קטגוריות עיקריות: שיער דק, שיער ממוצע ושיער עבה.

אל לנו להתבלבל! עובי השיער אינו כמות השיערות שיש לנו על הראש (מושג שמשמעו הוא צפיפות השיער) אלא העובי של שיערה אחת. כלומר, יכול מאוד להיות שיהיה לך הרבה מאוד שיער וכולם יגידו לך שהשיער שלך עבה, אבל בפועל השיער יהיה שברירי וכמות השיערות הנושרות בכל חפיפה תהיה מאסיבית למדי. במצב זה, השיער שלך, או יותר נכון- השיערות שלך, הן דקות.

שיער דק- מאופיין כשיער שברירי מאוד ופגיע. בין אם לתהליכים כימיים ובין אם לצבע. אם השיער שלך דק עליך להמנע מתכשירים כבדים מדי. תכשירים ומוצרים שמכבידים על השיער, יגרמו לו להראות נפול ועצוב.

שיער ממוצע- עבה יותר משיער דק וקל יותר לעיצוב. הוא לא פגיע בקלות כמו שיער דק וניתן להשתמש בו עם קצת יותר תכשירים שונים.

שיער עבה- שיער שמחזיק תסרוקות בלי שום בעיות וניתן לערוך לו טיפולים כימיים ושימוש בחום מבלי שיפגע בקלות. אם יש חסרון לשיער בעובי הזה הוא שהוא נוטה לשמור יותר מדי מים לאחר החפיפה, מה שמקשה מאוד על תהליך הייבוש שעלול לקחת שעות עד יממה. בנוסף, הזנחה של שיער מסוג זה או שימוש בעודף חום עלול לגרום לו נזק כמו בכל שאר סוגי השיער. במידה ויש לך שיער עבה, מומלץ לחפש מוצרים שירככו את השיער ויתירו את הקשרים.

סוגי שיער מתולתל

סוג 2: שיער גלי

שיער מסוג 2 הוא השיער הגלי בעל התלתלים המשוחררים ביותר, גלים. שיער מסוג זה יכול להכיל גם שיערות יותר מתולתלות, 

לסירוגין או להכיל תערובת של טקסטורות, אבל ניתן למצוא שם טקסטורה אחת שהיא דומיננטית יותר מהשאר. צורת הS שיש לשיער מתולתל מסוג גלי מאפשרת לו לשכב בצמידות לקרקפת להבדיל מסוגי התלתלים האחרים.

 

סוג 3: שיער מתולתל

שיער מתולתל מסוג 3 הוא מכווץ יותר מסוג 2. צורת הS כאן היא ברורה יותר. כאשר מסתכלים על בעלי שיער מתולתל מסוג 3, תוכלו לראות שהשיער לא שוכב בצמידות לקרקפת כמו בסוג מספר 2. ככל שהשיער הזה צפוף יותר (יש יותר שיערות), כך זה נהיה מאתגר יותר להלחם בפריז ובכיווץ השיער כשהוא מתייבש. שמירה על הלחות גם היא יכולה להיות מאתגרת מאחר והשמנים הטבעיים שמייצרת הקרקפת לא מסוגלים לטייל להם בקלילות לאורך השיערה ולכן השיער גם נראה יבש יותר מאשר סוג 2. 

סוג 4: שיער מקורזל

שיער מסוג 4 הוא למעשה שיער מקורזל / אפרו. זהו שיער צפוף למדי ולרוב מאופיין ע”י צורת Z להבדיל מצורת S שהייתה עד כה. שיער מתולתל מסוג 4 הוא קצת יותר קשה לתפעול מאחר והשמנים הטבעיים לא מצליחים לטייל כלל לאורך השיערה ולכן סוג שיער זה הוא היבש ביותר והחשוף ביותר לפריז. על בעלות ובעלי שיער מקרוזל לתחזק ארסנל של חומרים עתירי לחות על מנת להבטיח שהשיער לא יתייבש. שיער מסוג זה תמיד צמא ולכן עיקביות בהענקת לחות היא הכרחית בלהצליח לשמור על שיער מסוג זה מוגדר ובריא.

טיפול בשיער מתולתל 

עדיין לא השתכנעת? לא לדאוג. יש כמה דרכי טיפול בתלתלים שמתאימים לכל הסוגים. מומלץ להשמש במוצרים שמגדירים את התלתלים ומרחיקים את הפריז. לכן מומלץ לרכך את השיער מדי פעם, בין אם ע”י מרכך או מסכה. בנוסף, הזהרו מנזקים סביבתיים. חשיפה ממושכת לשמש עלולה להזיק לשיער. אקלים לחותי יכול לגרום לפריז בשיער ולשוונצים אם השיער שלך לא מתוחזק ע”י מוצרים ששומרים על הצורה שלו כמו ג’ל או גלייז. ובמזג אויר קר ויבש, מומלץ להשתמש בלחות על מנת להמנע מהתייבשות השיער.

לבסוף, מומלץ להמנע משפשוף השיער במהלך תהליך הייבוש. העדיפו לטפוח על השיער עם המגבת או לכווץ את השיער מלמטה למעלה עם המגבת, מאשר לשפשף.

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואצטפ
שיתוף ב print
הדפסה
שיתוף ב pinterest
פינטרסט
×

הידד! הוספת את המוצר לעגלה

מעל 100 ₪ המשלוח חינם!

היי לך!
הידעת שאנחנו שולחים לרשומי הניוזלטר שלנו מבצעים, הנחות ומתנות?