איך לשקם את השיער לאחר החלקה

האם שיערך עבר החלקה, ועכשיו מטרתך היא לחזור לשיער המתולתל הטבעי?

מעבר משיער מוחלק לשיער טבעי הוא לא קל, אבל עבור מתולתלות שמוכנות לקבל באהבה את שיערן הטבעי כשהוא מתולתל, מקורזל או אפרו, ישנן מספר דרכים על מנת להקל על המסע הזה. ההחלטה לקבל את השיער הטבעי היא חלק ממשהו גדול יותר, תנועה עולמית שקוראת להחזרת השיער המתולתל הטבעי ולקבל את עצמינו כמו שאנחנו. מיליוני נשים ברחבי העולם מחליטות לנטוש את ההחלקות מדי יום ופשוט, ללכת טבעי.

למזלך, אינך צריכה להתמודד עם המטרה הקשוחה הזו לבדך ואנחנו כאן כדי לעזור.

ההכנה למעבר לתלתלים טבעיים

ההחלטה לעבור משיער מוחלק לשיער טבעי ותלתלים טבעיים דורשת קצת הכנה. אלא אם ראית את התלתלים הטבעיים שלך בשנים האחרונות, ככל הנראה, לא תהיה לך אף נקודת ייחוס באשר למה שאת צפויה לראות על עצמך.

אז בואי נשים דברים על השולחן. לתהליך הזה יש ימים טובים ויש ימים שפחות. ימים בהם השיער בשיא תפארתו וימים עם שיער רע. בכל יום שיער רע את תבחני מחדש את ההחלטה שלך ותחשבי אולי לוותר ולחזור להחלקות, אבל במרבית הימים את צפויה לצאת עם חיוך על הפנים מאחר והחלטת בלב שלם לשאת את התלתלים שלך בגאווה.

לפני תחילת התהליך, החליטי האם לקצץ ישר את כל ההחלקה ולהשאר קצוצה (The Big Chop) או לגדול לתוך זה ולראות על עצמך שני סוגים של טקסטורות שיער שונות.

אם תבחרי כן ללכת על קצוץ, יהיו לזה השלכות טראומטיות של איבוד האורך אליו היית רגילה כל השנים, אבל מצד שני זה משחרר, מאוד.

הדבר הבא, הוא לקבל את העובדה שאת עומדת לקבל תגובות חיוביות ושליליות מהסביבה. יהיו חברים ומשפחה שיתמכו מאוד ויפרגנו לך על ההחלטה ללכת טבעי, אבל יהיו גם קבוצה מצומצמת של אנשים שתיאלצי להתמודד איתם שלא יבינו את ההחלטה האמיצה הזו. הכיני את העצמך להתמודד עם רעש מהסביבה וגם לקבל את הפידבקים החיוביים.

קחי את הזמן כדי לתכנן את השנה-שנתיים הקרובות בתהליך החזרה לשיער הטבעי. בחרי מעצב שיער שיחמיא לבחירה שלך, אם תרצי תוכלי לנסות לבדוק שזירות לשיער, ופני מקום במדף מוצרי השיער שלך.

שפרי את תזונתך

עשי מאמץ לשיפור הרגלי האכילה שלך וצריכת מים. אכלי מזונות שיש בהם ויטמין A, B וC. שפרי את צריכת הפרוטאין ואומגה 3 ושתי מספיק מים. שיפור הרגלי האכילה יעזרו בהצמחת שיער טבעי חדש ויספקו לקרקפת שלך את כל הערכים התזונתיים הדרושים לה.

שמרי על השיער שלך

בזמן תהליך החזרה לתלתלים, אם תבחרי שלא לקצוץ את השיער כולו, את ודאי תתקלי בשני סוגים של טקסטורות בשיער. חלק מהשיער שלך עדיין יהיה עם כימיקלים בעוד החלק השני מתולתל. הקו המפריד בינהם ייצור אתגר מהותי כשאת תעצבי את שיערך. מומלץ להמנע מיותר מדי מניפולציות על השיער, בין אם הן כימיות (כמו סלסול השיער המוחלק) או שימוש בחום (פן על השיער המתולתל) על מנת להפחית את שבירת השיער. רק שיער בריא, ישמור על גמישותו ולא ישבר.

שימוש ביותר מדי חום יכול להיות מסוכן. התלתלים שלך בשלב זה מאוד שבריריים, גם אם את מקפידה על תזונה ותכשירים טובים.

סגלי לעצמך תסרוקות ששומרות על השיער

כחלק מתהליך החזרה שלך לשיער מתולתל טבעי, בחרי לעצמך כמה תסרוקות שיעזרו לעבור את השנה הקרובה. צמות, איסוף השיער למגוון תסרוקות או שזירות הן בחירות פופולריות בקרב מתולתלות ברחבי העולם. בכל דרך שבה תבחרי, אל תשכחי לדאוג לקרקפת שלך. ליכדי את הלחות בפנים והמנעי ממתיחת השיער יותר מדי. מתיחה מוגזמת יכולה לגרום לאיבוד שיער ולהקרחה.

אלו הם רק כמה טיפים על מנת להקל על תהליך החזרה לשיער טבעי. זכרי שהתהליך הוא שונה עבור כל מתולתלת, אבל הוא שווה את זה.

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואצטפ
שיתוף ב print
הדפסה
שיתוף ב pinterest
פינטרסט